PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33033}

Hulk

5,7 59 790
ocen
5,7 10 1 59790
4,2 13
ocen krytyków
Hulk
powrót do forum filmu Hulk

Jestem wielką fanką komiksów, głównie tych od Marvel'a, niestety ta adaptacja jest dla mnie totalną pomyłką. Zbierałam się do tej wersji już kilkakrotnie, jednak za każdym razem przynosi to taki sam skutek. Mianowicie mniej więcej po godzinie nie wytrzymuje i zaczynam zajmować się czymś innym. Nawet Jennifer Connelly nie sprawia, że chce oglądać dalej. Według mnie zdecydowanie lepsza wersja to ta z 2008 roku.

ocenił(a) film na 3
Ronnie1008

"TIH" jest moim zdaniem najlepszym filmem wprowadzajacym do Avengers. A ten film to pomylka.

ocenił(a) film na 4
Napier

Moim zdaniem najlepszym filmem wprowadzającym do Avengers jest Iron Man, ale Incredible Hulk jest zaraz za nim.

ocenił(a) film na 7
Ronnie1008

Najsłabszym jest Kapitan Ameryka. Thor gdzieś pomiędzy nimi. Jak się do tej serii będą mieli Guardians of the Galaxy ? Bo są w powiązanych z Avengers i pozostałymi filmami uniwersum ?.

ocenił(a) film na 2
Napier

Zgadzam się, w ogóle nie pownien powstać tak samo jak Batman i Robin

ocenił(a) film na 7
Ronnie1008

Nie czytałem komiksów Hulka, ale z tego co wiem to mało jest filmów które są stricte adaptacją.. Hulka, spider-mana, Batmana, iron-mana które widzielismy w kinach ŻADEN nie jest adaptacją komiksu, tylko na motywach komiksu. Dla mnie jako film na motywach komiksu Hulk Anga Lee bije na głowe Increidble Hulka w każdym aspekcie. Jedyne co mi sie bardziej podobało w TIH to wygląd Hulka i to że nie było głupawych podziałów ekranu ala kartka komiksu. Bo nawet patrząc na E. Banę i Nortona to zdecydowanie Bana lepiej zagrał Banera, i na dodatek bardziej pasował do tej roli.

ocenił(a) film na 4
Peterson_B

Myślę, że mylisz adaptacje z ekranizacją. Ekranizacja to wierne odwzorowanie oryginału, natomiast adaptacją może być luźne nawiązanie, a zatem uważam, że Hulka jak i inne Marvelowskie produkcje możne zaliczyć do adaptacji.

ocenił(a) film na 7
Ronnie1008

fakt masz racje, pomyliłem się:) jednak i tak wolę Hulka Anga Lee ale o gustach się nie dyskutuje:)

ocenił(a) film na 6
Ronnie1008

Wersja z 2008 roku jest odrobinę lepsza, przyjemniej się ją ogląda. Uważam jednak, że film Anga Lee też jest całkiem udany. Bardzo ciekawie ukazane jest życie Bannera, jego dramaty i przemiana w Hulka. Film jest bardzo mroczny i przygnębiający, nie taki kolorowy jak TIH, przez to nie każdemu się podoba, jednak lepiej oddaje klimat komiksów. Efekty specjalne mimo że starsze robią lepsze wrażenie niż te z TIH.

Ronnie1008

Elektra jest jeszcze gorsza z ekranizacji Marvela i drugi Ghost Rider.

Ronnie1008

O "Hulku" Anga Lee opinie są różne. Sam miałem mieszane uczucia względem niego rozpatrując go pod kątem adaptacji. Film dużo motywów czerpie z komiksu "Niemy Krzyk", z którym warto się zapoznać. Wychodzi na to, że pod wieloma względami jako adaptacja komiksu sprawdza się naprawdę nieźle.

ocenił(a) film na 7
kraboslav

Hulk Anga Lee jest do dupy. Pamiętam jak za dzieciaka go wypożyczyłem na vhs. Ledwo wytrwałem do końca. Hulk z 2008 jest zajebisty.

jestemtwoimojcem

Argument na iście akademickim poziomie. Nie ma to tamto.

ocenił(a) film na 7
kraboslav

Pisze jak coś na tablecie więc sorry za błędy.
No więc Hulk z 2003 jest po prostu nudnym filmwem. Człowiek się napali na jakąś akcje ,a tu na postać Hulka trzeba czekać ponad godzine. Słaby czarny charakter ojciec Bruca WTF? O montażu nie wspomne. Jedynie końcówka jest dobra, i motyw muzyczny Hulka. To tyle z filmu zapamiętałem ostatnio leciał na tvn siedem ale nie dałem rady obejrzeć i jeszcze te reklamy.

ocenił(a) film na 9
jestemtwoimojcem

Bo to nie jest film dla dzieci...

Ronnie1008

Jest jakaś inna adaptacja tego filmu ?

ocenił(a) film na 4
NastoletniKrytyk

Jest inna adaptacja komiksu. ;)
Incredible Hulk z 2008 roku.

Ronnie1008

Thanks ;)

ocenił(a) film na 7
Ronnie1008

Bo nie widziałaś Kapitana Ameryki z 1990 roku i Nicka Fury z gościem ze Słonecznego patrolu, nie wspominając już Hulka i Spidermanów z lat 70-tych.

ocenił(a) film na 4
Rahabiel

To prawda. Nie widziałam tych filmów. Jednakże chodziło mi o porównanie Hulka z tymi nowszymi adaptacjami Marvela.

ocenił(a) film na 7
Ronnie1008

Uważam że Hulk z Baną jest nie równy i przynudza przez pierwszą godzinę ale potem wszystko wynagradza. Komiksowe okienka rzeczywiście lekko nietrafione. Hulk z Nortonem całkiem niezły lecz finalnie również pozostawia niedosyt. Oba filmy skrajnie inne lecz czegoś im brakuje. Najlepszy Hulk jest oczywiście w wykonaniu Ruffalo, ten z Avengersow.

Rahabiel

Nie wiem czemu ale mi się on podobał, wiem że to zachacza o kicz ale niektórym to pasuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones