PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=995}

Terminator

The Terminator
7,4 252 337
ocen
7,4 10 1 252337
7,7 27
ocen krytyków
Terminator
powrót do forum filmu Terminator

To już w sumie legendarny film, to co mi się w nim nadal podoba to klimat, a ukazana wizja przyszłości jest tutaj wręcz przerażająca, Cameron miał świetny pomysł na film, sama postać Terminatora w wykonaniu Arniego jest powalająca, tak się w końcu powinna zachowywać maszyna do zabijania, całość robi wrażenie znakomitymi scenami akcji i efektami specjalnymi, które mimo, że są z lekka przestarzałe to i tak robią wrażenie, chętnie wracam do tego filmu, bo jest po prostu znakomity

ocenił(a) film na 10
LucasLang

To jest najlepszy film na świecie :) Od 20 lat wielbię go ponad wszystkie inne!

ocenił(a) film na 10
yossarian84

dokładnie jesteśmy chyba z tego samego rocznika mam go na vhs i często do niego powracam i pewnie nigdy mi sie nie znudzi jednym słowem arcydzieło!

ocenił(a) film na 10
goro84

Fakt, obaj jesteśmy z 84 i mamy mniej więcej ten sam awatar :) pozdro

ocenił(a) film na 9
yossarian84

hehe ja jestem z 93 ale też pamiętam jak z ojcem w latach za gówniarza z 6 lat może miałęm, oglądalismy na polsacie i jedynke i dwójke. On zasypiał na reklamach ale ja dawałem do końca

ocenił(a) film na 10
kashmir23

reeety, jak można filmy oglądać z reklamami ?!? To naprawdę przykre.

ocenił(a) film na 9
OmniModo

No wiesz, w roku 2000 czy tam 2001 to sie filmy głownie w TV ogladalo

ocenił(a) film na 10
kashmir23

a magnetowid ? przecież już wtedy były w użyciu... Ja od lat mam zwyczaj nagrywać film i później reklamy przewijać , nie wyobrażam sobie czekać na koniec spotu i kontynuować oglądanie filmu ... to rozbija całą akcję, napięcie, jego klimat.

ocenił(a) film na 9
OmniModo

Ano tez sie nagrywało na kasete film oczywiscie, ale przeciez nie kazdy

ocenił(a) film na 10
kashmir23

Bo to rzeczywiście doskonały film!

ocenił(a) film na 8
yossarian84

Ja jestem 81rocznik i dopiero teraz pierwszy raz obejrzałam. Lepiej późno niż wcale ;-)

ocenił(a) film na 9
yossarian84

Bo to jest rzeczywiście znakomity film

ocenił(a) film na 9
LucasLang

Zgadzam się. Jest znakomity , a stare filmy są o wiele lepsze niż nowe tak samo klasyki :)

ocenił(a) film na 10
Marcin999

Dokładnie tak jak piszesz! W pełni popieram!

ocenił(a) film na 10
LucasLang

Dokładnie .! :) zgadzam się z tobą klasyka kina świetny film , oczywiście dla mnie jeszcze klasyk to Gwiezdne Wojny . :D na równi z termiantorem :) dwójka też była świetna :D

ocenił(a) film na 9
MrsVampire

Zgadzam się z tobą

ocenił(a) film na 9
MrsVampire

Dorzucił bym jeszcze do tego słynną serię "Obcego". Pierwsza częsć "8 pasażer Nostromo" powstała jeszcze wszesniej od "Terminatora" bo w 1979 roku i jak dla mnie nie zestarzała się ani trochę. Efekty specjalne jak na ówczesne możliwosci były znakomite.

ocenił(a) film na 10
LucasLang

bedzie w niedziele na...... TV4 ?

ocenił(a) film na 10
deconstramus

Ja też oglądam za każdym razem jak leci na jakimś kanale

ocenił(a) film na 10
LucasLang

Schwarzenegger jak nikt nadawał sie do tej roli....Ta postać w jego wykonaniu naprawde budzi groze ... zawsze wymieniałem pierwszą częśc jako jeden z moich najlepszych filmów,no i nie bez powodu mam taki avatar :) Klasyka pełną gębą ...

ocenił(a) film na 10
andreyo24

Oczywiście - Arnie = Terminator, koniec, kropka

ocenił(a) film na 6
LucasLang

Co ty pieprzysz, jakie przestarzałe efekty. Ten film ma świetne, porywające, naturalne efekty, a nie to co dzisiejsze produkcje przesycone CGI.

ocenił(a) film na 9
van_der

Wiesz, technika poklatkowa w ''Terminatorze'' jest już przestarzała, co nie zmienia faktu, że i tak efekty specjalne są znakomite jak na tamte czasy, a z tym pieprzeniem to się chłopie uspokój, bo pękniesz

ocenił(a) film na 6
LucasLang

Jak kto woli "tandetne" efekty komputerowe, to takie piękne naturalne zawsze będą dla niego przestarzałe. Kiedyś filmy były naturalne bez większej korekty komputera i to świadczyło o ich pięknie. Widziałeś http://www.filmweb.pl/film/Bitwa+o+Ardeny-1965-33261, dla mnie to jeden z najlepszych, tudzież najpiękniejszych, jeśli nie najlepszy film wojenny?

ocenił(a) film na 9
van_der

I tu się zgodzę, bo te przestarzałe efekty specjalne podobają mi się bardziej niż obecne, jest dużo filmów, których efekty CGI są zrobione na bardzo wysokim poziomie, ale większość obecnych ma efekty, które biją po oczach sztucznością, taki masowy produkt, dlatego jestem zwolennikiem starszych produkcji, które miały swój klimat, a twórcy z pasją podchodzili do tworzenia praktycznych efektów specjalnych, tak się składa, że ''Bitwy o Ardeny'' nie widziałem, ale jak będę miał okazję to chętnie obejrzę

ocenił(a) film na 9
LucasLang

Zgodzę się z Tobą w 100%. To były filmy które były oszczędne w tym względzie, ale umiejętnie podkreślały efektami wybrane ważne elementy świata przedstawionego, nadrabiając resztę czasu kreacją bohaterów, aktorstwem, budowaniem specyficznego nastroju i stopniowym wprowadzeniem w nowatorską wówczas fabułę.

ocenił(a) film na 8
LucasLang

Trudno się nie zgodzić...

LucasLang

Fajny film właśnie się kończy na cda sobie włączyłem efekty specjalne świetne jak na tamte czasy i klimat .

ocenił(a) film na 10
LucasLang

Ile to już razy obejrzałem Terminatora i za każdym razem nie wychodzę z podziwu jak genialny jest to film. Muzyka, akcja, dialogi, aktorzy - wszystko genialne komponuje się w całość. Uważam T2 za zdecydowanie większą produkcję, film który wyznaczył kierunek w kinematografii, ale to jaki klimat ma T1 nie da się porównać do żadnego innego filmu sci-fi. Genialny Arnold - zimnokrwisty zabójca. Ocena 10 to za mało, brakuje skali by ocenić ten film.

ocenił(a) film na 9
Mani3k

Jak na 6,5 miliona budżetu to film jest niesamowity dziś starczyłoby na 30 minut.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones